Qo'mita raisi o'rinbosari – "O'zyo'lko'kalamzorlashtirish" UK direktori tayinlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 24 oktyabrdagi PQ-3354-sonli qarori bilan Xurshid Mirsobirovich Mirzohidov Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasi raisining avtomobil yo'llarini ko'kalamzorlashtirish va obodonlashtirish masalalari bo'yicha o'rinbosari - "O'zyo'lko'kalamzorlashtirish" unitar korxonasi direktori etib tayinlandi.
Eslatib o'tamiz, "O'zyo'lko'kalamzorlashtirish" unitar korxonasi O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yilning 11 sentyabrdagi "Avtomobil yo'llaridagi ko'kalamzorlashtirish va me'moriy-landshaft qurilmalari tizimlarini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qaroriga asosan tashkil etilgan bo'lib, "Avtoyo'lko'kalamzorlashtirish" korxonasi negizida tashkil etilgan edi.

Назначен заместитель председателя – директор УП "Узйулкукаламзорлаштириш"
Постановлением Президента Республики Узбекистан ПП-3354 от 24 октября 2017 года, Хуршид Мирсабирович Мирзахидов назначен заместителем председателя Государственного комитета по автомобильным дорогам по вопросам озеленения и благоустройства автомобильных дорог – директором унитарного предприятия "Узйулкукаламзорлаштириш".
Напоминаем, что УП "Узйулкукаламзорлаштириш" было преобразовано на базе УП "Автойулкукаламзорлаштириш" при Государственном комитете по автомобильным дорогам, согласно постановления Президента Республики Узбекистан "О мерах по совершенствованию системы озеленения и архитектурно-ландшафтного конструирования автомобильных дорог" от 11 сентябра 2017 г.