10315 4-Yanvar, 2023 Chop etish Yuklab olish (PDF 25 Kb)
Ob-havo keskin o'zgarib kuchli qor yog'ishi va O'zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi tomonidan berilgan 2023 yil 4 yanvardagi
65-son byulleteniga ko'ra, soat 00:00 da A-373 "M-39 Guliston-Bo'ka-Angren-Qo'qon-Andijon orqali-O'sh" avtomobil yo'lining 228-253 km.lar oralig'ida qor ko'chkisi xavfi yuzaga kelganligi sababli avtomobillar harakati vaqtincha to'xtatilgan edi.
Yo'lsozlarimiz tomonidan tegishli tashkilotlar bilan birgalikda ko'rilgan tezkor chora-tadbirlardan so'ng soat 10:00 da dovondan harakatlanuvchi barcha turdagi avtotransport vositalari uchun ikki tomonlama harakat to'liq qayta tiklandi.

VEHICLE TRAFFIC WAS RESTORED AT THE "KAMCHIQ" PASS
According to bulletin No. 65 of January 4, 2023 issued by the Hydrometeorological Service Center of the Republic of Uzbekistan, at 00:00 A-373 "M-39 Guliston-Bo'ka-Angren-Ko'qon-Andijan-Osh" Due to the risk of avalanches, traffic was temporarily stopped between 228-253 km of the highway.
At 10:00 a.m., two-way traffic was fully restored for all types of motor vehicles moving through the pass after quick measures taken by our highwaymen together with the relevant organizations.
We recommend that all motor vehicle drivers follow the traffic rules, taking into account the weather conditions.